Mieszanka stylów – BMW 5 GT (wideo)

bmw 5 series gt 36 glowneBawarski koncern opublikował oficjalne zdjęcia oraz dane, dotyczące modelu 5 GT. Co ciekawe w linii nadwozia GT, dostrzeżemy elementy znane z sedanów, kombi, liftbacków oraz vanów.

Bazujący na płycie podłogowej następnej generacji „Piątki” pojazd, mierzy 4,9 m długości, 1,9 m szerokości i 1,5 metra wysokości. Po raz pierwszy w historii sedanów BMW, drzwi pozbawione są ramek. Podobnie jak w obecnej generacji Skody Superb, pokrywa bagażnika może otwierać się na dwa sposoby: klasycznej limuzyny lub rodzinnego liftbacka. W przeciwieństwie do koncepcyjnego modelu, bazowa wersja zabierała będzie na pokład pięć osób. Dwa pojedyncze fotele znajdą się w wyposażeniu opcjonalnym.

Do chwili obecnej potwierdzone zostały tylko trzy jednostki napędowe. Podstawowy benzynowy silnik, stanowił będzie rzędowy motor o pojemności 3 litrów i mocy 306 KM, dostępny w modelu 535i GT. Dzięki dwóm turbosprężarkom przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6,5 sekundy. Wyżej w hierarchii stała będzie jednostka V8 o pojemności 4.4 litra, generująca moc 408 KM w modelu 550i GT. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 5,5 sekundy. Zwolennicy Diesli zainteresują się edycją 530d GT, wyposażoną w turbodoładowany trzylitrowy silnik, dysponujący mocą 235 KM. Aby osiągnąć 100 kmh ze startu zatrzymanego, odmiana ta potrzebuje 6,9 sekundy.

Oficjalny debiut BMW 5 GT nastąpi podczas salonu we Frankfurcie w połowie września. Do europejskich salonów innowacyjne BMW wjedzie zimą tego roku.

Wideo:

Źródło: Carscoop