Corvette ZX-1 by Karvajal Designs

karvajal designs zx 1 11 glowneAmerykański tuner Karvajal Designs wziął na „warsztat” symbol auta sportowego – Corvette. Z hal w Mount Vernon wyjechał 620-konny potwór.

Bazujący na modelu C6 z 2007 roku pojazd, charakteryzuje się przemodelowanym zderzakiem z większymi wlotami powietrza. Przednie oraz tylne światła wykorzystują technologię LED. W oczy rzucają się także 19-calowe z przodu oraz 20-calowe aluminiowe felgi na tylnej osi. Aby bezpiecznie wyhamować samochód zastosowano wzmocnione tarcze firmy Brembo.

Po zajęciu miejsca w skórzanych fotelach wykończonych czerwoną nicią, dostrzeżemy spłaszczoną u dołu sportową kierownicę. Deska rozdzielcza wykonana została z włókna węglowego.

Pod maską znajdziemy zmodyfikowaną jednostkę V8 o pojemności 6 litrów. Dzięki kompresorowi silnik generuje moc 620 KM. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni.

Prezentowany egzemplarz Corvette ZX-1 wystawiony jest na sprzedaż w portalu aukcyjnym eBay. Cena „Kup Teraz” wynosi 185,000$.

Źródło: Carscoop