BMW bez podwójnego dyfuzora

bmw sauberSzef ekipy BMW SauberMario Theissen potwierdził, że jego ekipa nie zastosuje podwójnego dyfuzora w Grand Prix Hiszpanii. Nie zdecydowali się na wykorzystanie tego elementu w nowym pakiecie aerodynamicznym, ponieważ nie byliby w stanie wykorzystać jego osiągów.

Theissen nalega, że nie ma ustalonej żadnej daty na wprowadzenie podwójnego dyfuzora, ale istnieje możliwość, że to nastąpi podczas Grand Prix Monako.

– Pakiet ero w specyfikacji na Barcelonę był długo rozwijany – powiedział Mario Theissen. – Dlatego szybko wprowadzony podwójny dyfuzor nie dałby korzyści. Nie ma żadnego terminu na wprowadzanie go w naszym bolidzie. Będziemy mieli konkretne poprawki od przedniego do tylnego skrzydła, w każdym szczególe.

Barcelona jest pierwszym wyścigiem, w którym BMW wprowadzi poprawki. Theissen przyznaje, że to mógł być błąd.

– Głównym powodem, że nie wprowadziliśmy uaktualnień był zakaz testów w trakcie sezonu – wyjaśnił Theissen. – Innym powodem była ingerencja w pakiet aerodynamiczny samochodu. To podejście było w złym momencie, ale poczekajmy jeszcze kilka wyścigów. Nasze osiągi w Melbourne były w porządku i a w Sepang nie było tak źle, ale potem wyprzedziły nas inne zespoły. To było oparte na strategii: zawsze nie planowaliśmy wprowadzenia modyfikacji na dalekie wyścigi.

Źródło: WrumWrum.pl