Jedyny Hyperion na sprzedaż

9080820005mini10l2 glowneStworzony przez włoskie studio Pininfarina na zlecenie Rolanda Halla, wyjątkowy Rolls-Royce Hyperion został wystawiony na sprzedaż. Cena? 4.5 miliona Euro.

Bazujący na „standardowym” modelu Phantom Drophead Coupe pojazd, stylistyką nawiązuje do fenomenalnych spiderów lat 30 XX wieku. Bardzo długa maska, kabina osadzona prawie na tylnej osi oraz krótki tył sprawiają że potencjalny właściciel będzie czuł się jak prawdziwy pogromca szos. Na lśniącym grillu dumnie prezentuje się statuetka Spirit of Ecstasy. W stosunku do bazowej wersji, usunięte zostały tylne fotele. Zamiast nich ujrzymy prawie półmetrową pokrywę wykonaną z szlachetnego drewna, wykorzystywanego do produkcji jachtów. Przejawem nowoczesności są biksenonowe reflektory oraz światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Całość nadwozia robi oszałamiające wrażenie, a świadomość że jest się posiadaczem jedynego na świecie egzemplarza, powoduje że możemy poczuć się naprawdę wyjątkowymi ludźmi.

Pod piękną maską odnajdziemy standardową jednostkę Rolls-Royce V12 o pojemności 6.75 litra. Silnik generuje moc 460 KM oraz moment obrotowy równy 720 Nm. Napęd przekazywany jest na koła tylne, za pośrednictwem 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Źródło: WorldCarFans