Zmodernizowana Toyota Yaris

2009 toyota yarisglowneW pogoni za mniejszym zużyciem paliwa oraz większą efektywnością jednostek napędowych, Toyota wprowadziła nowy benzynowy silnik 1.33 Dual VVT-i z systemem StopStart, który montowany będzie w modelach Yaris, IQ oraz Auris.

Nowy motor odznacza się niską emisją CO2, wynoszącą 119 gkm. Co ciekawe, japońskim konstruktorom udało się „wycisnąć” 100 KM mocy z silnika o pojemności 1.33, zaś moment obrotowy, wynosi 132 Nm. By bezproblemowo przenieść tę energię na koła, zastosowano nową 6-biegową manualną skrzynię biegów oraz znaną już z innych modeli, automatyczną przekładnie MultiMode.

Podczas prezentacji nowego silnika, dokonano również niezbędnych modernizacji w dwóch pozostałych jednostkach napędowych, tak, aby każdy napęd zastosowany w małej Toyocie spełniał najwyższe standardy efektywności.

W wyglądzie małego Yarisa na 2009 rok, dokonano niezbędnych prac kosmetycznych, polegających na upodobnieniu do większego modelu Auris. W skład zmian wchodzi przemodelowana maska, nowe reflektory oraz większy przedni spojler. Z tyłu nową Toyotę rozpoznamy po światłach wykonanych w technologii LED.

Jednocześnie zmieniono nazewnictwo pakietów wyposażenia. Obecnie są to: T2, TR, SR oraz najbogatszy T Spirit.

Ceny zmodernizowanej Toyoty Yaris startują z poziomu 8.585L za model 1.0 T2, a kończą się na 13.455 funtów za model 1.4 D4D T Spirit.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans