SEAT Ibiza wygrywa

1557294e50ba122526abNowy Seat Ibiza został bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu „Auto 1 w Polsce”, w której udział wzięło 20 tys. kierowców i pasjonatów motoryzacji, czyli czytelników tygodnika Auto Świat.

“Jesteśmy zaszczyceni faktem otrzymania tego wyjątkowego wyróżnienia. Wyjątkowego ponieważ przyznanego nam przez samych czytelników. To doskonała motywacja do pracy i dalszego podnoszenia jakości naszych produktów i usług – powiedział Andrzej P. Kublik, prezes zarządu Iberia Motor Company (wyłączny importer aut marki Seat w Polsce).

W tegorocznej edycji konkursu w sumie nominowanych zostało 46 modeli, które swoją premierę miały w ciągu kilku ostatnich miesięcy lub będą ją miały w najbliższym czasie, a ponadto są lub wkrótce będą dostępne na polskim rynku. Czytelnicy, wysyłając wiadomości SMS, głosowali na swoich faworytów w ośmiu kategoriach, typując najlepsze auto w każdej z nich. Ponadto, oprócz głosowania z podziałem na kategorie, spośród wszystkich 46 nominowanych samochodów czytelnicy wybierali dodatkowo jeden – ich zdaniem najlepszy model roku, który otrzymał tytuł „Auto 1 w Polsce” na 2009 r.

Nowy Seat Ibiza, który miał swoją premierę na polskim rynku we wrześniu, został wybrany najlepszym autem w  kategorii ‘subkompakty’ a także uzyskał największą ilość głosów w głosowaniu ogólnym uzyskując prestiżowy tytuł „Auto 1 w Polsce”.

Nowy Seat Ibiza to harmonijne połączenie piękna i technologii. Zaprojektowany przez zespół Luca Donckerwolke (wcześniej autora takich projektów jak Lamborghini Murcielago czy Gallardo) to pierwszy model Grupy Volkswagena zbudowany na premierowej platformie opracowanej specjalnie dla segmentu supermini. Jej zastosowanie oznacza nie tylko poprawę stabilności i wyższy komfort, ale także znakomity poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Nowy Seat Ibiza jest wzorcowym pojazdem w swoim segmencie pod względem jakości. Produkowany wyłącznie w nowoczesnej fabryce w Martorell koło Barcelony, jest już czwartą i bez wątpienia najbardziej imponującą generacją tego auta. Doskonały postęp pod względem wzornictwa, jakości, bezpieczeństwa i wyposażenia nowego sportowego modelu hiszpańskiej marki jest zapowiedzią ofensywy nowych produktów.

Kolejnym elementem wyróżniającym nową Ibizę jest troska o środowisko. 95% części i podzespołów tego pojazdu nadaje się do recyklingu, a poziom emisji CO2 na poziomie 98 g/km w wersji Ecomotive plasuje ten model na pozycji lidera w swoim segmencie.

Źródło: Iberia Motor Company, Samar