Porsche Panamera „od kuchni”

2010 porsche panamera interior 1glownePorsche opublikowało dziś kolejne informacje dotyczące rewolucyjnego modelu Panamera. Pierwsze w historii 4-drzwiowe coupe, oferowało będzie pasażerom niespotykany dotąd w modelach niemieckiego producenta, luksus oraz przestrzeń.

Paletę modelową stanowiły będą trzy wersje: 4.8 V8 o mocy 400 KM w modelu Panamera S napędzanym na koła tylne, wyposażona w ten sam silnik wersja 4S, napędzana stale na 4 koła, oraz wersja Turbo, charakteryzująca się motorem 4.8 V8 wyposażonym w dwie turbosprężarki, osiągającym 500 KM mocy.

Jednak to, co urzeka najbardziej, jest ukryte wewnątrz. Po zajęciu jednego z czterech dostępnych miejsc, poczujemy niezwykły klimat oraz przestronność, oferowaną po raz pierwszy przez samochód marki Porsche. By maksymalnie zindywidualizować wygląd wnętrza, niemiecki producent oferuje aż 13 kolorów skór, w tym gładkich, lub marszczonych oraz 7 wykończeń wnętrza, w tym wykonane z najwyższej jakości drewna oliwnego.

Panamera jest również pierwszym pojazdem na świecie, w którym w wyposażeniu standardowym zamontowano bardzo zaawansowany zestaw audio. Wykonany w znanej berlińskiej klinice dźwięku Burmester, zestaw charakteryzuje się ogólną liczbą 16 głośników wraz z 16-niezależnymi kanałami odsłuchowymi, dającymi maksymalną moc 1000W + niezależnie zasilany aktywny subwoofer o mocy 300W. Porsche obiecuje, że słuchając utworów Bacha czy Mozarta, poczujemy się, jakbyśmy byli na prawdziwej sali koncertowej.

Aby móc czerpać radość z każdej, najdłuższej nawet podróży, nowy model oferuje spory, jak na tej klasy samochód, bagażnik. Pojemność waha się od 445 w modelach Panamera S oraz 4S, do 432 litrów w wersji Turbo, co w znacznym stopniu ułatwi urlopowe decyzje.

Debiut sprzedażowy Porsche Panamery nastąpić ma 12 sierpnia 2009 roku, a ceny kształtować będą się na następującym poziomie: 98.085EUR za podstawowy model S, wersja 4S kosztować będzie 102.251EUR, a za najmocniejszy model, przyjdzie nam zapłacić 135.154EUR. Co ważne, podane ceny obejmują podatki oraz inne opłaty.