Pojazd księżycowy? Nie. Tramontana R-Edition

tramontana rglowneJeśli nudzą cie opowieści o wszelkiej maści Ferrari czy Lamborghini, kataloński producent ma dla Ciebie niespodziankę. Jest nią zmodyfikowana wersja flagowego modelu Tramontana.

Z zewnątrz R-Edition rozpoznamy po ksenonowych oraz LED-owych światłach, mniejszym spojlerze tylnym oraz powiększonych wlotach doprowadzających powietrze do układu chłodzenia.

Wewnątrz w oczy rzuca się układ siedzeń. Fotel pasażera znajduje się tuż za kierowcą. Zupełnie jak w McLaren-ie MP4-98T. Poza tym odnajdziemy dwa wyświetlacze LCD przekazujące informacje o parametrach samochodu. Co ciekawe w tak kosmicznym pojeździe znalazła się również klimatyzacja oraz zestaw audio.

Do napędu tego potwora służy znany silnik Mercedesa o pojemności 5.5 V12. Wyposażony w dwie turbosprężarki motor rozwija 720 KM mocy oraz moment obrotowy równy 1100 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 kmh wynosi 3.6 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 325 kmh.

Oficjalny debiut Tramontany R-Edition nastąpi podczas kwietniowych targów Top Marques w Monaco. Firma przewiduje roczną produkcję tego modelu na poziomie 12 sztuk.

Źródło: WorldCarFans