Strona Główna / Nowości / Nowe Renault Megane RS już kusi

Nowe Renault Megane RS już kusi

megane rs teaser shop 580opglowneW oczekiwaniu na premierę modelu Megane RS, Renault otworzyło specjalną stronę internetową, na której trwa odliczanie do tego “wielkiego dnia”.

Na stronie Renault znajduje się przyciemnione zdjęcie nowego Megane RS, które przedstawia przód auta. Graficy komputerowi pracujący dla motoryzacyjnych serwisów internetowych już „zajęli się” tą fotografią, dzięki czemu możemy podziwiać przód auta praktycznie w całej okazałości.

Samochód zostanie wyposażony w 2.0-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy znany z obecnej wersji modelu Megane RS R26. Jednostka napędowa przejdzie jednak kurację wzmacniającą, dzięki czemu jej moc zostanie zwiększona z 230 do 250 KM. To o 40 KM więcej od nowego Golfa GTI, o 25 KM więcej od Focusa ST i o 10 KM więcej od Opla Astry OPC.

Moc przenoszona będzie na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów. Zmiany w konfiguracji zawieszenia oraz zastosowanie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu pozwolą na okiełznanie nowej „ereski”.

Krążą również pogłoski, iż Renault wprowadzi do sprzedaży ekstremalną wersję o jeszcze lepszych osiągach, jak to miało miejsce w przypadku modelu obecnej generacji. Moc maksymalna jednostki napędowej nie zostanie jednak podniesiona; producent skupi się raczej na obniżeniu masy pojazdu oraz usprawnieniu zawieszenia.

Megane Coupe RS będzie wyróżniało się masywnymi spoilerami i poszerzonymi nadkolami kryjącymi pokaźne felgi aluminiowe.

Sprzedaż modelu rozpocznie się jesienią tego roku.

megane rs teaser shop 580opglowne

Źródło: Autoblog, fot. Renault, informacja Moto Target

Zobacz również

Renault Zoe

10.649 Renault Zoe wzywanych do serwisu

Renault ma problem ze swoim samochodem elektrycznym. Francuski producent wzywa do serwisu 10,649 właścicieli modelu …

Renault Megane Grandtour

Nowe Renault Megane Grandtour [Genewa 2016]

Renault przywiozło ze sobą do Genewy nowy model Megane w praktycznej wersji kombi, która oferuje …

Ta strona wykorzystuje "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej przeczytasz tutaj