Najbardziej niezawodny wśród kompaktów

priusglowneTen model został uznany za najbardziej niezawodny kompakt w badaniach awaryjności DEKRA 2009. Dodajmy, że chodzi o auto jednej z marek japońskich, które wśród klientów w Europie cieszy się dużym poziomem zadowolenia użytkownika.

W niemieckich badaniach awaryjności DEKRA 2009 Toyota Prius została uznana za najbardziej niezawodny pojazd w klasie kompaktów (przebieg do 50 000 km). Auto w 95,1% przypadków przeszło przeglądy techniczne nie wykazawszy poważnych usterek (*).

Prius wyprzedził w tej klasyfikacji kolejno pojazdy Ford Focus oraz Mazda3.

Badania DEKRA potwierdzają, że również samochody z napędem hybrydowym (Toyota Prius to najchętniej kupowany pojazd na świecie w tej kategorii) mogą pochwalić się wysoką jakością i niezawodnością.

Wysokie noty w rankingu DEKRA 2009 uzyskały też inne modele marki Toyota takie jak Aygo, Yaris, Avensis oraz RAV4.

Do sporządzenia najnowszego raportu DEKRA wykorzystano dane pochodzące z około 15 mln przeglądów, dokonanych w samochodowych stacjach serwisowych na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Podobnie jak rok wcześniej, niemieccy specjaliści z DEKRA zdecydowali się przedstawić dane dotyczące awaryjności aut w oparciu o ilość przejechanych kilometrów, a nie w podziale wiekowym. Dzięki temu ranking 2009 ma być jeszcze cenniejszym źródłem informacji dla użytkowników motoryzacji.

(*) za poważną traktuje się usterkę, która wymusza skierowanie pojazdu do naprawy, a dopiero później na ponowny przegląd rejestracyjny.

priusglowne

Źródło: Samar