Mercedes dla prawdziwych gangsterów

mercedes e class guard 1 47157glowneMasz na porachunku z ruską mafią? Często bierzesz udział w ulicznych „zadymach”? Kup sobie Mercedesa klasy E w wersji Guard, który jest w stanie przetrzymać atak nie jednego gangu ulicznego.

„Uodporniona” klasa E spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa zgodne ze standardami klasy VR4. To oznacza, że auto może przetrzymać strzały z Magnum kaliber 44 oddane pod różnym kątem, a opancerzone na życzenie klienta podwozie i elementy zawieszenia, pozwalają bez trudu odbyć spotkanie z granatem ręcznym DM51. Ponadto samochód porusza się na 17-calowych oponach typu Run-Flat z indeksem prędkości V (do 240 km/h), które po przebiciu są w stanie przetrwać jeszcze dystans do 50 km przebyty z prędkością maksymalną 80 km/h. W środku do dyspozycji podróżnych jest system alarmowy, który w razie zagrożenia, uaktywniony przyciskiem, uruchamia sygnały dźwiękowe i świetlne. Ze względu na większą masę auta niż w przypadku wersji standardowych, modyfikacjom poddano układ hamulcowy i zastosowano specjalne zawieszenie AIRMATIC II stopnia.

Mercedes klasy E w wersji Guard występuje w dwóch wersjach wyposażenia (ELEGANCE i AVANTGARDE) i trzech silnikowych (E350, E350 CDI BlueEFFICIENCY i E500). Dość istotną cechą opancerzonej klasy E jest fakt, iż nie różni się ona zewnętrznie niczym od swoich „bezbronnych” braci. Co więcej, dzięki standardowemu, 5-osobowemu wnętrzu, 540-litrowemu bagażnikowi  i ładowności wynoszącej 550 kg, bez problemu auto nadaje się do codziennego użytku.

Pakiet E-Guard dostępny będzie od kwietnia tego roku, a jego cena wyniesie 45 000 EUR netto.