Maybach Zeppelin – luksus do potęgi

maybach zepelin 9glowneCi, którzy w marcu odwiedzą targi motoryzacyjne w Genewie, będą mieli okazję zobaczyć prawdziwy „cud” na kołach.

Niczego nie ujmując i20, czy Mini, ale to właśnie limitowana edycja Maybacha, w wersjach 57S oraz 62S Zeppelin, powinna przyspieszyć tętno niejednemu zwiedzającemu.
Ekskluzywny Maybach swą nazwą nawiązuje do modelu Zeppelin pochodzącego z 1930 roku, który przez wiele lat, był synonimem luksusu oraz wyrafinowanego stylu.

Wyposażony w 6-litrowym V12 silnik z dwoma turbosprężarkami, dostarcza 640 KM mocy oraz moment obrotowy równy 1000 Nm. Taka siła jest więcej niż wymagana, gdyż waga tego klejnotu wynosi około 3 tony.

Z zewnątrz limitowaną edycję rozpoznamy po lakierowanym w dwukolorowym, odpowiednio Rocky Mountains oraz Taiga Black, nadwoziu oraz 20-calowych aluminiowych felgach, pokrytych lakierem Chrome Shadow. Na wielkim grillu, prócz dwóch skrzyżowanych ze sobą liter M umieszczono, również napis Zeppelin. Jednak to co najlepsze, znajduje się w środku…

Wewnątrz odnajdziemy dwa rodzaje skór, między innymi, California beige oraz Stromboli Black, które fantastycznie współgrają z najwyższej klasy czarnym fortepianowym lakierem. Jeśli już mowa o skórach, nie można zapomnieć, iż dywany podłogowe, wykonane są z najlepszego gatunkowo owczego runa. W ramach seryjnego wyposażenia, w podłokietniku odkryjemy zestaw srebrnych kieliszków do szampana, z wygrawerowanymi znakami Zeppelin.

Na wyróżnienie zasługuje, opatentowany przez Maybacha system atomizera perfum. Po naciśnięciu przycisku, dobierany indywidualnie przez każdego właściciela, aromat bezszelestnie rozprzestrzeni się we wnętrzu. Pojedynczy zapach kosztuje 5.100 Euro, jednak kto mając taki samochód martwiłby się o pieniądze?

Wszystko co piękne szybko się kończy… Schodząc na ziemię, nadmienięiż Maybach ograniczył liczbę wyprodukowanych Zeppelinów, do okrągłych 100 sztuk, które zostaną dostarczone klientom w sierpniu tego roku. Cena krótszego modelu 57S wynosi 406.000 Euro, a dłuższego Zeppelina 62S 473.200 Euro plus naturalnie, podatki oraz inne opłaty.

Źródło: ZerCustoms, Carscoop