Koncepcyjny Hyundai HED-6

hyundai hed 6 bglowneHyundai ujawnił teaser koncepcyjnego modelu HED-6, który zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas marcowych Targów motoryzacyjnych w Genewie.

Wygląd nowego modelu został zaprojektowany w europejskiej siedzibie odpowiedzialnej za stylistykę, która mieści się w Russelsheim w Niemczech. Prawdopodobnie właśnie tak, będą wyglądać kolejne modele koreańskiego producenta.

Styliści odpowiedzialni za projekt twierdzą, iż inspiracji w wymiarze kulturowym poszukiwali w takich miastach jak Berlin, Paryż czy Londyn. Wygląd zewnętrzny jest mieszanką ostrych oraz krzywych linii, nadających muskularny, a zarazem dynamiczny wygląd. Wyróżniający jest także nowy sześciokątny grill, 21–calowe polerowane aluminiowe felgi oraz specjalna trójwymiarowa szyba tylna wykonana z wysokiej jakości plastiku, zamiast ze szkła.

Do napędu, posłużyć ma nowy turbodoładowany benzynowy 1.6-litrowy motor, zasilany bezpośrednim wtryskiem paliwa GDI.

Marcowe targi, będą również okazją do prezentacji modelu i30 Blue, wykorzystującego coraz bardziej popularny system stopstart, w Hyundaiu nazwanego Idle Stop and Go w skrócie ISG. Jednostką napędową będzie znany benzynowy silnik o pojemności 1.6, w którym o 7%, w stosunku do bazowego motoru 1.6, obniżono emisję CO2. Model i30 Blue będzie dostępny jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi CW.

Oprócz nowego i30 Blue, na stoisku Hyundaia, zobaczyć będzie można trzydrzwiową wersję i20, która wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2009 roku.

Źródło: WorldCarFans, ZerCustoms