Kolejny Rolls-Royce Silver Ghost?

rolls royce rr4 spy photo 2glownePo raz kolejny, do Internetu przedostały się zamaskowane zdjęcia Rolls-Royce’a RR4, zrobione podczas testów drogowych. Szpiegom udała się rzecz niebywała. Uchwycony został kawałek luksusowego wnętrza.

Nowy model, który przejmie najprawdopodobniej nazwę Silver Ghost, bazuje na podzespołach BMW 7, jednak karoserię wydłużono do 5.3 metra. Stylistycznie nowy RR4 nawiązywał będzie do wyglądu Phantoma, jednak możemy spodziewać się bardziej nowoczesnych linii.

Wewnątrz odnajdziemy tradycyjną brytyjską atmosferę, która nie została utracona, pod niemieckim panowaniem. Również i tu królować będzie najwyższej jakości drewno, w połączeniu z nowoczesnością, czyli z potężnym ekranem systemu multimedialnego, który obsługiwać będziemy za pomocą joystick’u iDrive znanego z BMW.

Do napędu nowego modelu, służyć ma 4.4 litrowy silnik V8 wyposażony w dwie turbosprężarki, rozwijający moc 400 KM oraz 610 Nm momentu obrotowego. Przewiduje się także wprowadzenie nowego silnika V12. Jednak to co smuci mnie najbardziej, to plany dotyczące wersji Diesel oraz, o zgrozo! Hybrydowej.

Nowy Rolls-Royce ma zostać zaprezentowany podczas marcowych targów w Genewie, a jego cena oscylowała będzie w granicach 300.000 Euro.

Źródło: WorldCarFans