iPhone na kołach, czyli Rinspeed iChange

rinspeed ichange concept 5Jeżeli jesteś fanem produktów marki Apple, pewnie nie raz zastanawiałeś się, dlaczego „iSamochód” jeszcze nie powstał. Szwajcarska firma Rinspeed znana z ekstrawaganckich propozycji, podjęła się tego zadania.

Z desek kreślarskich zjechał futurystyczny pojazd o nazwie iChange.

Po naciśnięciu przycisku z jednomiejscowego bolidu, przeistacza się w trzyosobowe funkcjonalne auto. Jest to pierwszy na świecie pojazd, w którym zastosowano tak nowatorskie rozwiązanie, i właśnie stąd wzięła się nazwa. Szkoda, że Barack Obama w swojej kampanii prezydenckiej nie używał tego auta, idealnie pasowałoby do hasła wyborczego.

Do napędu wykorzystano silnik elektryczny o mocy 150 KW połączony z zestawem litowo-jonowych baterii. Przyspieszenie od 0 do 100 km wynosi 4 sekundy, a prędkość maksymalna jest równa 220 kmh.

Dzięki zastosowaniu lekkich kompozytowych materiałów udało się uzyskać wagę 1050 kg. Ponadto zaprojektowane przez firmę AEZ felgi, zostały zrobione ze stopów lekkich metali. Nie obyło się również bez profesjonalnych opon firmy Pirelli P Zero o rozmiarze 215/40-17 z przodu oraz 245/40-18 z tyłu.

Konstruując to niezwykłe dzieło Frank M. Rinderknecht zadaje Światu pytanie „Czy jesteś gotów i chcesz zmienić siebie?”.

Możemy zakrzyknąć za Obamą „Yes! We can”, tylko czy to właściwa pora?

Źródło: WorldCarFans