Dinozaur w skórze sportowca – Brabus G V12 S Biturbo

brabus g v12 s biturbo 10glowneFani klasy G mają kolejny powód do zadowolenia. Firma Brabus, znana z udoskonalania modeli Mercedesa, już niedługo zaprezentuje wersję G V12 S Biturbo.

Z zewnątrz ekskluzywną wersję rozpoznamy po światłach dziennych wykonanych w technologii LED, przemodelowanym zderzaku tylnym oraz po zaprojektowanych specjalnie dla tego modelu, aluminiowych felgach Monoblock w rozmiarach od 20 do 22-cali. Ogumienie w rozmiarze 295/40 z przodu oraz tyłu, dostarczają dwie znakomite firmy Yokohama oraz Pirelli.

Wewnątrz odnajdziemy najwyższej jakości skórę Mastik, sportową kierownicę oraz prędkościomierz wyskalowany do 280 kmh. Na życzenie klienta Brabus może zamienić wnętrze pojazdu w biuro na kołach lub mobilny salon gier.

Najważniejszą „zabawkę” niemiecki tuner ukrył pod maską. Jest nią 6.3 V12 wyposażony w dwie turbosprężarki silnik pochodzący z modelu S600 produkujący aktualnie 700 KM oraz ograniczony elektronicznie do wartości 1100 Nm moment obrotowy. Przyspieszenie od 0 do 100 kmh wynosi 4.3 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się automatycznie na wartości 240 kmh. Do przeniesienia napędu służy wzmocniona 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Aby uzyskać tak wspaniałe osiągi powiększono turbosprężarkę, usprawniono chłodzenie oraz zamontowano układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej.

Oficjalny debiut Brabusa G V12 S Biturbo nastąpi w marcu na targach genewskich, a cena ma wynieść 379.000€.

Źródło: WorldCarFans