Audi S3 O.CT Boehler Concept BS3 – dla chuliganów

boehler concept bs3 based on audi s3 by oct tuning 5glowneSeryjna „S-trójka” nie wystarcza? Spokojnie! Jest na to recepta. Panowie z firmy O.CT zaproponowali całkiem pokaźny przyrost mocy – 63 KM. Oczywiście nie obyło się także bez przeróbek stylistycznych.

Standardowa „S-trójka” legitymuje się mocą 265 KM, a przyspieszenie od zera do setki zajmuje jej 5,7 sekundy. Czy to mało – można dyskutować. Jedno jest pewne. Zawsze przyda się więcej koników pod maską.

Szwajcarzy z dwulitrowego motoru całkiem sporo wydobyli. Zmieniono układ dolotowy, wylotowy, wydechowy i pogrzebano w elektronice. Efekt? 328 KM oraz 425 Nm. Podobno auto przyspiesza o jedną sekundę szybciej niż seryjny model. Prędkość maksymalna wzrosła do 265 km/h.

W celu poprawienia właściwości jezdnych, zainstalowano nowe zawieszenie oraz wydajniejszy układ hamulcowy (8-tłoczkowe zaciski wraz z tarczami o wielkości 372 mm).

To nie koniec. Wygląd odgrywa tutaj ważną rolę. Ten czarno-biały potwór jest bogatszy o nowe spojlery, błotniki oraz 20-calowe felgi firmy MOZ-Wheels.

Wszystko wygląda pięknie, ale cena niestety nie zachęca – 67 tysięcy euro. Cóż, przynajmniej ma się pewność, że na drogach nie spotka się więcej niż 100 egzemplarzy.

Źródło: Carscoop, WCF