Anteros Coupe i Roadster na bazie Corvetty

anteros coupe roadsterglowneCzy producent autobusów, może wytwarzać samochody sportowe? Tak, jeśli jest kalifornijską firmą „n2a Motors”, która już zaczęła przyjmować zamówienia na pokazany w 2008 roku podczas targów w Los Angeles, model Anteros, występujący jako coupe oraz roadster.

Pojazd bazuje na mechanice najnowszego modelu Chevroleta Corvetty. Nadwozie jest owocem włosko – brytyjsko – amerykańskiej myśli stylistycznej. Również wnętrze pojazdu jest przeprojektowywane tak, by nadać oryginalny charakter.

Kupujący może także zamówić pakiet zwiększający moc silnika. Po zastosowaniu odpowiedniego kit-a, moc wzrasta z 525 do potężnych 1000 koni mechanicznych. Co ciekawe, mimo tak licznych modyfikacji, samochód nie traci fabrycznej gwarancji i może być serwisowany w dowolnej sieci dilerskiej General Motors.

Na zbudowanie kompletnego egzemplarza, firma potrzebuje trzech miesięcy. Potencjalny właściciel oprócz czasu, musi być uzbrojony w odpowiednią sumę pieniędzy. Podstawowy model roadstera, wyposażony w standardową jednostkę LS3 V8 Corvetty, kosztuje 149,500$. Producent nie podaje górnej granicy cenowej, lecz można się domyślać, że będzie to około 300 tysięcy dolarów.

Czy to dużo? By stać się posiadaczem wyjątkowego samochodu, na pewno nie.

Źródło: Carscoop, WorldCarFans